Відродження деревообробної промисловості як ключове завдання підприємницької діяльності

25.09.2018

Ігор Ходак – не лише очільник і засновник деревообробної компанії «Вівад 09» і депутат Житомирської ОДА. З 10 грудня 2012 року він – віце-президент Всеукраїнської асоціації деревообробних підприємств, основними завданнями якої є захист лісів та сприяння розвитку деревообробної галузі на фоні наявних зобов’язань України в рамках членства у Світовій організації торгівлі та Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.

Члени асоціації систематично організовують робочі зустрічі представників профільних асоціацій і деревообробних підприємств України та беруть участь в заходах, спрямованих на висвітлення актуальних питань у цьому напрямку.

Ключовим і принциповим питанням Ігор Ходак вважає створення прозорого ринку деревини з Європейським підходом, що означає симбіоз лісгоспів та деревообробних підприємств і створення прозорого ланцюгу збільшення доданої вартості на Український товар, піднімаючи економіку держави.

Кожен кубічний метр деревини не повинен пройти осторонь держави. Викорінення чорного ринку деревини є запорукою стабільного розвитку бізнесу і дверима в позитивну перспективу деревообробної галузі.

Юридичним інструментом в такому нелегкому питанні має стати закон про ринок деревини, де будуть чітко відрегульовані правила заготівлі деревини, річні обсяги заготівлі, механізм ціноутворення на сировину та механізм реалізації заготовленої сировини.

ТОВ «Вівад 09», яке очолює Ігор Ходак, разом з іншими партнерами асоціації доклали безліч зусиль, аби ініціювати прийняття законів про введення мораторію на експорт необробленої деревини, про посилення відповідальності за незаконну заготівлю деревини, транспортування і зберігання незаконної деревини. Але все це тільки початок того нелегкого шляху, який потрібно подолати для утворення прозорого сталого ринку деревини з рівними умовами для всіх учасників. 

Не варто забувати, що ліс – це не лише товар. У першу чергу це уособлення екологічної та рекреаційної функцій, це домівка для тварин, це біологічний продукт, який має свій вік стиглості й перестигання. Кажучи простою мовою, ліс, окрім терміну дозрівання, нічим не відрізняється від будь-якої агрокультури, і якщо його вчасно не зрізати, втрачається якість деревини, не приносячи ніякої користі державі. Враховуючи це, ліс після досягнення віку зрілості стає економічно доцільним товаром, який має бути заготовленим відповідно до всіх правил і реалізований деревообробним підприємствам, що, своє чергою, мають створити робочі місця, податки до бюджету країни, ну і, звичайно, створити кінцевий національний продукт на кшталт меблів чи підлогового покриття, які знову ж таки принесуть користь для держави у вигляді надходжень валюти і підвищення рівня ВВП.

Ми повинні дбати про те, щоб лісові запаси України завжди були в достатку, аби не перетворити Україну в степову державу. Зобов’язані цінувати наші ресурси, дбати про них та максимально сприяти тому, аби ліс став одним з важливих компонентів розвитку української економіки.

 

Виникли запитання ?